info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Únor podle čínského kalendáře

Po slovech Kohouta přejde Pes k činům. A už v únoru a březnu na to půjde pěkně zostra. Pes nemiluje pohodlí, před nudou dává přednost aktivitě, i když ho stojí nemálo úsilí, a v prvních dvou měsících k tomu bude mít opravdu dostatek příležitosti. V počasí se činorodost Psa projeví výraznými změnami. Dočkáme se silného větru, sněhové nadílky, nečekaného oteplení. Nicméně celkově bude únor spíš chladný, ani srážek nemůžeme moc očekávat. Konzervativnost Psa se projeví ve strohosti, zachmuřenosti. Jakmile nedostane prostor k aktivitě, stáhne se do sebe, zatáhne mraky a bude si vrčet pod fousy.

Únor je měsíc s největším počtem energetických zátěží. A ten letošní si to opravdu vybral až do mrtě. Oblast dřeva může zdecimovat dvojitý kov tak, že se jen stěží udrží při životě, a dřevo nám přitom přináší hojivost, zabraňuje hnisání, zápalům, nádorovému bujení. To není příliš optimistická představa v roce, v němž hmotě vládne žár, který taví kov – a ke kovu patří naše obranná energie WEI QI. Znamená to pro nás skutečné prověření naší imunity. Jakákoli výprava by se neměla uskutečnit bez Vironalu, a pokud si nejsme zcela jisti, že “něco nechytneme”, určitě by měl Vironal doprovodit Grepofit. Rozdíl v podávání těchto přípravků je jednoduchý. Vironal se hodí, když se necítíme dobře, nejsme ve své kůži, Grepofit užíváme v době, kdy se cítíme špatně. Vironal dává tělu příkaz, aby zvýšilo podíl obranné energie na úkor všech ostatních energií, a proto ho doporučujeme užívat v těchto chvílích nepatrné množství, ale co nejčastěji. Grepofit už nediskutuje. Aktivizuje zálohy a snaží se konat i za cenu ztrát. Grepofit je generál, který vyžaduje pravidelnost, u něj naopak zvýšíme účinnost pravidelným režimem. Žár vládnoucí hmotě může postihnout i plíce a tlusté střevo. Poruchy tu ovšem paradoxně nebudou reagovat zdaleka tak dobře na Vironal, jako na Renol. Aktivizace vody Renolem bude harmonizovat žár, ten si nebude tolik “vyskakovat” a nám se bude lépe dýchat. Problémem ovšem mohou být deprese. Pokud bychom se jich mohli obávat, vyměníme Renol za Korolen. Korolen harmonizuje oheň (prvek energií tepla a žáru) a vynasnaží se, aby udělal pořádek ve “vlastních řadách”. Podpoří nás i v zátěži na srdce a cévy, výborný je při problémech s trávením, kde je možné použít také Gynex. V únoru by nás mohly občas zaskočit pocity stažení nebo i bolesti břicha.

Kvalitní pitný režim si vyžaduje i zátěž na močový měchýř. Pomocníkem je opět Renol, při nevhodnosti vzhledem k depresím bychom ho mohli nahradit Gynexem. Ovšem mimořádně důležité pro letošek je neprochladnout! Pokud si během února a ledna nastřádáme v těle chlad, je značně pravděpodobné, že se na jaře propracujeme k solidnímu zánětu – a na ty bude letošní rok opravdu přeborník. Nezapomínejme nejen pořádně pít, ale vodou se skutečně obklopit. Důležité je, aby ta voda byla aktivní, “živá”. Velkou službu letos udělá akvárium, fontánka a hlavně polévka – slaná teplá tekutina. Obecně by nápoje měly být v těchto měsících spíš teplé či vlažné, prochládání, které únor a březen přináší, by kromě energetických zátěží mohlo přinést i revmatické problémy.

Na co si budeme ale muset dát po celý rok největší pozor, jsou kosti. Lidé, kteří s nimi mají problémy, by o ně letos měli skutečně pečovat, alespoň jako o své auto. Kromě Renolu sehraje významnou roli Artrin, vnější použití bude mnohdy účinnější než koncentrát. Pokud by problémy byly opravdu dlouhodobé, je možné občas vystřídat Renol a Artrin Regalenem a Protektinem, přípravky prvku dřeva a energie větru. Vítr z kostí vyvane patologický oheň, který bolesti podle čínské medicíny způsobuje a blokuje energii vlhka. Ta bude letos mimořádně vydatná a může přispívat k osteoporóze.

Eva Joachimová

Publikováno: 17. 02. 2006

Související produkty

Další články k tématu Protektin - zkušenosti a použití

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 34
Datum zveřejnění Titulek
13. 10. 2019 Balneoterapie: Léčivá síla koupele
30. 07. 2019 Fantastická pětka
06. 07. 2019 Pigmentové skvrny
18. 03. 2019 Lupénka
02. 02. 2017 Suchá, popraskaná a citlivá pleť souvisí s imunitou
08. 01. 2017 Ať žije hlemýžď – nastupující král kosmetického průmyslu!
14. 09. 2016 KRÉMY PENTAGRAMU NA KAŽDÝ DEN
16. 02. 2016 Protektin vede naši duši ke svobodě
18. 01. 2016 Dráždivý tračník: problém pětiny dospělé populace, převážně žen
12. 12. 2015 Produkty ENERGY a spánek
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti - atopický ekzém
17. 08. 2015 Vaše zkušenosti s krémy
13. 06. 2015 Jemná kůže
14. 10. 2013 Humáty v kombinaci s krémy pro zdravou pleť
10. 06. 2013 Dermaton gel má širokou paletu použití
01. 07. 2012 Těhotenství, krevní oběh a Energy
07. 02. 2012 Jeden za všechny,všichni za jednoho - Regalen
01. 12. 2011 Produkty měsíce prosince a ledna
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací