info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Rozumný člověk nenechá nic náhodě

Předeseda Odborné rady Energy MVDr. Lubomír Chmelař, PhD., zná naše produkty dokonale. Proto jsou jeho rady týkající se zdraví samozřejmě velice cenné.

Je tu čas dovolených a výletů do přírody či po historických památkách u nás i ve světě. Protože rozumný člověk nenechává nic náhodě a chce být připraven na každou situaci, přemýšlí včas i o tom, co vzít s sebou na cesty. Pokud jde o zdraví, pak v případě produktů Energy není na tuto otázku zcela jednoznačná odpověď. Vlastně se může hodit kterýkoliv z koncentrátů, ale i cokoliv z infokosmetiky. Jde o dost individuální záležitost. Někdo má v genech postižení žilního systému, v tom případě by měl mít při sobě Korolen. Jiný má oslabenou dráhu jater a žlučníku, pak potřebuje Regalen. Další je náchylný k infekcím a hodí se mu Vironal, atd.

Otázka “co s sebou”, chceme-li se na nějaký čas vzdálit z domova, má dva rozměry. Výše prezentovaný představuje vrozené dispozice k chorobám. Je to velmi individuální a každý musí mít vyzkoušeny své “konstituční” prostředky. Druhý rozměr pak představuje nejrůznější inzulty, které naše tělo může utrpět třeba během zmiňované zasloužené dovolené. V tomto případě používáme přípravky jako pomocné prostředky na akutní stavy. Z toho vyplývá také dávkování, kdy je možné užívat i dávky vyšší a častěji, ale jen několik málo dnů.

Nabízím čtenářům seznam přípravků Energy s účinkem na akutní problémy. Jsou seřazeny podle důležitosti, ale je na každém, aby se rozhodl, který produkt upřednostní a který nepotřebuje.

REGALEN najde uplatnění při jakémkoli postižení zažívání. Může pomoci při průjmu i zvracení, zvládá i podráždění žlučníku. Neměl by chybět v žádné lékárničce.
CYTOSAN – stačí jen pár tobolek pro případ jakékoli alimentární intoxikace – otravy. Opět by měl být vždy po ruce.
DRAGS IMUN se dá použít jako antibiotikum při některých bakteriálních i virových infekcích.
AUDIRON je neocenitelný pomocník při zvládání jakéhokoli lokálního zánětu, při štípnutí hmyzem, při kožních infekcích atd.
KING KONG může opět pomoci zvládnout především některé bakteriální infekce, zejména cestou posílení buněčné imunity. Navíc regeneruje svalovinu po namáhavých fyzických výkonech.
VIRONAL se uplatní při prvních příznacích infekce dýchacích cest.
RENOL je specifický prostředek na angínu a také průjmy vodnatého charakteru.
FYTOMINERÁL má stahující účinky, zabraňuje tvorbě puchýřů při popáleninách, včetně následků po nadměrném slunění. Silný protizánětlivý účinek má i na sliznicích a na kůži. V tomto případě je lepší neředěný – např. po extrakci zubu, zánětu dásní a dalších sliznic.
PROTEKTIN využijeme pro lokální ochranu ohrožených míst před intenzivním slunečním zářením (nos, mateřská znaménka, pigmentové skvrny). Při obavě z reverzní reakce nahradí Regalen při žlučníkových problémech. Aplikujeme na oblast jater.
STIMARAL se hodí pro zvýšení koncentrace řidičů na dlouhých cestách. Je možné použít jej i při fyzickém vyčerpání.
SPIRON je vhodný pro zklidnění po namáhavém dnu i jako dezinfekční prostředek jak do vzduchu, tak na kůži.
GYNEX využijete při nespavosti a jako protistresový prostředek. Může být první pomocí při migrénách.
ARTRIN výborně poslouží k potírání otoků kloubů, svalů a podobně. Má také vliv na kinetózy (nevolnosti v dopravních prostředcích). Aplikuje se na krk a na oblast prsou.
RUTICELIT využijeme při zánětech na kůži, které se projevují zarudnutím, včetně popálenin od slunce.
DROSERIN aplikujeme na prsa při kašli, při horečce jej můžeme kombinovat s Drags imunem. Je to obecně použitelný krém, vhodný jako podklad pro všechny ostatní krémy včetně kosmetiky.
KOROLEN se osvědčuje jako první pomoc při postižení žilního systému a při srdeční nevolnosti. V horkých letních dnech doporučuji jeho preventivní užívání pro osoby s rizikem cévních onemocnění.
Zubní pasty vybrané podle vlastní chuti klienta poslouží nejen pro ústní hygienu, ale dají se použít také jako tekutý pudr na alergické i infekční vyrážky včetně oparů.

Z prezentovaného přehledu si každý musí vybrat podle svých potřeb. Já osobně si na delší cesty vozím v podstatě všechny produkty (některé v miniaturních baleních, např. Cytosan). Vejdou se do kosmetické taštičky.

Ať se rozhodnete pro lékárničku jakékoliv skladby, přeji všem, abyste během dovolené raději nic z uvedeného seznamu nepotřebovali a abyste se zaslouženým aktivním odpočinkem maximálně zregenerovali.

Lubomír Chmelař

Publikováno: 05. 09. 2005

Související produkty

Další články k tématu Vironal - zkušenosti a použití

Zobrazeno 1-18 položek z celkem 66
Datum zveřejnění Titulek
04. 09. 2018 Hola, hola, škola volá!
05. 02. 2016 Seznamte se, prosím: Cistus incanus
18. 01. 2016 Dráždivý tračník: problém pětiny dospělé populace, převážně žen
12. 12. 2015 Produkty ENERGY a spánek
15. 09. 2014 TEPLÝ A STUDENÝ ZÁNĚT
14. 09. 2013 Cítím, že na mě zase něco leze…
05. 09. 2012 Prevence infekcí a nachlazení
01. 12. 2011 Chronický únavový syndrom
01. 11. 2011 NAPSALI JSTE NÁM
01. 11. 2011 Jeden za všechny, všichni za jednoho – Vironal
01. 09. 2011 Produkty měsíce září
01. 09. 2011 Děti předškolního věku a imunitní systém
01. 06. 2011 Produkty měsíce června
01. 06. 2011 Pentagram v každém prvku
01. 06. 2011 Z INTERNETOVÉ PORADNY PRO CELIATIKY
01. 06. 2011 Spirulina Barley vyhrála
01. 06. 2011 Nádorová onemocnění tlustého střeva a konečníku
01. 04. 2011 Moje jarní prázdniny
Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací