info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Koenzym Q10 v zubních pastách Energy

O koenzymu Q10 je známo, že prospívá nejen srdci, ale i dásním, zejména při prevenci zánětu dásní a závěsného zubního aparátu, tj. parodontitidy (parodontózy). Je to přírodní látka s výrazným antioxidačním potenciálem. Svojí strukturou je velmi podobná vitaminu E, ale je to ještě účinnější antioxidant. Spolu s vitaminem C a E se podílí na antioxidační ochraně buněk.

Koenzym Q10 hraje významnou úlohu při tvorbě energie ve formě ATP (adenosintrifosfátu) na buněčné úrovni, kde působí jako katalyzátor. Protože jeho tvorba v lidském organismu po čtyřicítce klesá, projeví se to narušením energetické rovnováhy a je potřeba doplňovat ho zvenčí.

všudypřítomný

Chemickou povahou je koenzym Q10 chinon, látka přirozeně se vyskytující v každé buňce, která získává energii spalováním kyslíku. Jelikož se vyskytuje téměř všude, dostal název ubichinon (čili všude přítomný chinon). Nachází se v potravě, hlavně v mase (srdce, játra, plíce), v rybách (losos, makrela).

Koenzym Q10 příznivě ovlivňuje lidské zdraví ve vícero oblastech. Především posiluje a chrání srdečně-cévní systém, je účinný při vysokém krevním tlaku, arytmiích, onemocněních plic, zadýchávání, podpoře imunity, při prevenci aterosklerózy, u snižování nadváhy a je přínosem v prevenci onemocnění dásní, zejména parodontitidy.


PASTY ENERGY: PÉČE O MĚKKÉ I TVRDÉ TKÁNĚ

Používání kvalitní zubní pasty a správná ústní hygiena jsou zárukou minimalizace rizika vzniku zubního kazu a zánětů v ústní dutině.

Přírodní bioinformační zubní pasty Energy obsahují unikátní vodu ze zřídla Podhájska s blahodárně působící solí a minerály. Výtažky léčivých bylin, které byly v této vodě macerované (vyluhované), jsou stěžejní pro ošetření měkkých tkání a závěsného aparátu chrupu. Mezi účinné složky patří i koenzym Q10. Pasty dále obsahují parfém z éterických olejů (silic), přírodních vonných látek s dezinfekčními a regeneračními účinky. Pasty Energy pomáhají předcházet a odstraňovat záněty v ústní dutině, zlepšují stav dásní. Brání vzniku parodontitidy, tj. zánětlivému onemocnění dásní a závěsného aparátu zubů, které vede k obnažování zubních krčků a kořenů s jejich následným uvolňováním a vypadáváním. Všechny tři zubní pasty čistí, osvěžují a regenerují ústní sliznice a zpevňují tkáně ústní dutiny.

Zubní pasta Diamond (původní název Bílý Diamant) velmi jemně osvěžuje, má bělicí efekt a mírní krvácivost dásní, je to univerzální pasta pro celou rodinu. Silix zpevňuje tkáně díky obsahu koloidního křemíku, posiluje sklovinu, je vhodný u zvýšené kazivosti zubů. Dává zubům dlouhý pocit čistoty a ochrany. Zubní pasta Balsamio má výrazný protizánětlivý účinek a působí adstringentně na dásně (stahuje), čímž zpevňuje uložení zubů. Pomáhá předcházet aftózním dásním, bolavým koutkům.

Díky koenzymu Q10 je ochranný a protizánětlivý účinek zubních past Energy na dásně ještě výraznější a zároveň klesá riziko vzniku parodontózy. Doporučuje se tyto pasty postupně střídat, protože se svým působením navzájem doplňují.

Účinek zubních past Energy nelze omezit pouze na dutinu ústní. Cestou reflexních zón na jazyku a energetických okruhů v ústech cíleně ovlivňují i jednotlivé orgány v těle (viz schéma na straně 9).
 
MUDr. Július ŠÍPOŠ
Publikováno: 24. 11. 2015

Související produkty

Další články k tématu Silix - zkušenosti a použití

Zobrazeno 7 položek
Datum zveřejnění Titulek
30. 01. 2017
Co obsahují zubní pasty Energy?

Směs bylin   Základem zubních past Silix, Balsamio a Diamond je speciální bylinná směs, která se maceruje v třetihorní vodě termálního vřídla Podhájska. Bylinná složka past vykazuje silné čisticí, dezinfekční a protizánětlivé účinky. Stěžejní je její přínos pro ošetření měkkých tkání a…

01. 11. 2010
Kvalitní péče o vaše zuby

Podle stomatologů bychom mohli mít zdravé zuby i ve věku 80 let. Stačí k tomu pouze jediné – pravidelná kvalitní péče. V dnešní době, kdy jsme stále více vystavováni zátěži různými chemickými prostředky, se opět vracíme k nejčistším a nejpřírodnějším zdrojům látek, které umějí naši ústní dutinu…

01. 11. 2009
Mateřství s Energy - 2009/11

Jsem již několikaletou uživatelkou produktů Energy. Velmi mě baví zkoušet nevyzkoušené a sledovat, jak produkty úžasně fungují. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, začala jsem užívat na nevolnosti Vitamarin , při vyčerpání Fytomineral , na bolavé nohy Ruticelit , pro energii na celý den …

09. 11. 2006
Věnujte svým zubům dostatečnou pozornost?

Ten, kdo zažil urputnou bolest zubů a vytrpěl si na zubařském křesle své horké chvilky, bude se mnou jistě souhlasit, že není o co stát. Mnohdy máme ze zubaře dokonce takový strach, že jím dokážeme nakazit i své děti ještě v době, kdy jim první zoubky teprve rostou. Kolikrát jsem už slyšela dobře…

22. 09. 2005
Téměř sedm let užívám přípravky Energy

Díky přípravkům Energy nejsem sama – stále mám okolo sebe lidi. Pro mne jako poradkyni Energy to však znamená odpovídat někdy na dotazy, které zdánlivě nesouvisejí s tím, co lidem nabízím. Když vezmeme člověka jako celek, je třeba si všimnout, že mnoho lidí nerado vybočuje ze svého stereotypu…

05. 09. 2005
Rozumný člověk nenechá nic náhodě

Předeseda Odborné rady Energy MVDr. Lubomír Chmelař, PhD., zná naše produkty dokonale. Proto jsou jeho rady týkající se zdraví samozřejmě velice cenné. Je tu čas dovolených a výletů do přírody či po historických památkách u nás i ve světě. Protože rozumný člověk nenechává nic náhodě a chce být…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací