info@energycentrum.cz  585 224 641  602 583 091
Přihlášení / registrace

Cistus incanus a Grepofity – jak správně vybírat?

Asi neexistuje člověk, kterému by se virózy v „plné sezóně“ vyhnuly. I když bychom si to moc přáli, většinou aspoň jednu všichni proděláme. Proto je dobré mít na výběr z více možností, jak je co nejvíce zkrátit a zajistit jejich co nejmírnější průběh. Podívejme se blíže na přípravky, které (kromě Grepofitu v kapslích) přibyly do nabídky Energy v posledních letech a účinně pomáhají.

Cistus incanus je určen zejména na infekce způsobené viry, bakteriemi (včetně chlamydií) a plísněmi. Využijeme ho především u zánětů horních cest dýchacích, a to i při prolongovaných infekcích (delší průběh – pozn. redakce) s komplikacemi, recidivami a při rezistenci na antibiotika. Pomáhá také zvýšit obranyschopnost organismu a má velmi silné antioxidační a detoxikační účinky.

Grepofit máme v současnosti již ve čtyřech formách: kapsle i kapky (drops), které jsou určeny na vnitřní čili celkové použití, sprej zejména na vnější lokální aplikaci a nosol aqua jako nosní sprej. Všechny formy jsou prospěšné v prevenci a doplňkové léčbě infekčních onemocnění, vhodné zejména na nemoci z nachlazení, katary dýchacích cest, virózy, dále chřipku, angínu, zánět průdušek a jejich doprovodné příznaky jako bolest v krku, kašel, chrapot, rýmu. Do jisté míry se liší složením, rychlostí nástupu účinku, silou i místem působení.

CISTUS INCANUS

Cistus incanus je monokompozitní přípravek, tj. obsahuje koncentrovaný extrakt z jedné rostliny – listů Cistus incanus (lat.). Česky cist šedavý roste na skalnatých horských úbočích mírného pásma u Středozemního moře a v oblastech severní Afriky. Dorůstá v podobě keříčku do výšky asi jednoho metru s květy v barvách od bílé až po karmínovou. Extrakt z cistu díky velmi vysoké koncentraci antioxidantů a polyfenolů zabraňuje virům, aby pronikaly do buněk a tam se rozmnožovaly. Zajišťuje tak účinnou chemicko-fyzikální ochranu při onemocnění i v prevenci, významně zvyšuje obranyschopnost organismu. Antioxidační účinky zejména díky polyfenolům několikanásobně převyšují antioxidační efekt vitaminu C a E dohromady, jakož i citronu, zeleného čaje a červeného vína. To působí preventivně i proti vzniku kardiovaskulárních a onkologických onemocnění. Cistus obsahuje důležité prvky – hořčík, vápník, zinek, železo a má i detoxikační účinky, díky kterým pomáhá eliminovat z organismu těžké kovy jako olovo a kadmium. Cistus incanus se užívá 1–3x denně 2–7 kapek ve sklenici vody, buď půl hodiny před jídlem, nebo po jídle. Doporučuje se zvýšit příjem tekutin.

GREPOFIT

Grepofit v kapslích obsahuje výtažek z grapefruitových jader, echinacey, ibišku a šalvěje. Zejména díky extraktu z grapefruitových jader má velmi silné antibiotické účinky. Brání rozmnožování bakterií, působí nejen proti mikrobům, ale i virům a plísním. Ve vyšších dávkách je účinný proti některým parazitům. Používáme ho na infekce dýchacích cest a zvláště dobře je účinný při suchém dráždivém kašli. Pro účinky spazmolytické, protizánětlivé a dezinfekční se dobře uplatní také při střevních, žaludečních a gynekologických zánětech a při infekcích močových cest. Kapsle se užívají v obvyklé denní dávce 2–2–1, maximálně lze v akutním stadiu podávat 6x denně 2–3. Nástup účinku Grepofitu ve formě kapslí je pomalejší, ale působí déle. Doporučuje se proto překlenout tento opožděný efekt kapslí současným užíváním kapkové formy, tj. Grepofitu drops, a to hned od prvních příznaků akutního onemocnění. Později se dávkování obou přiměřeně sladí s ohledem na zlepšující se zdravotní stav.

GREPOFIT DROPS

Grepofit drops obsahuje extrakt z grapefruitových plodů, taktéž echinaceu, ibišek a šalvěj. Velkou výhodou kapkové formy je, že se rychle vstřebává, a proto má velmi rychlý nástup účinku. Působí prakticky hned, jakmile přijde do styku se sliznicemi jazyka a ústní dutiny. Při postupu trávicím traktem se velmi dobře vstřebává. Jelikož jde o lihový extrakt, nejsou nutné další látky na jeho stabilizaci, resp. konzervaci. Tím, že je ve formě kapek, má velmi flexibilní dávkování. Doporučuje se začít s užíváním, jakmile se objeví první příznaky onemocnění. V akutní fázi lze podávat v intervalu 1–2 hodin. Obvyklé dávkování je 3x denně 9–15 kapek. Vzhledem k 25% obsahu alkoholu není produkt vhodný pro malé děti, pro lidi trpící na epilepsii a křečové stavy. Také se nedoporučuje v těhotenství a u kojících žen (kapsle krátkodobě užívat lze).

Díky obsahu přírodních flavonoidů, které chrání buňky organismu před poškozováním volnými radikály, obě formy Grepofitu pomáhají ochránit nejen sliznice dýchacích cest, ale i výstelku cév. Brání tak tvorbě krevních sraženin, čímž snižují riziko infarktu srdce a mozkové mrtvice. Složením i využitím jsou si tedy tobolky a kapky podobné, avšak nástup účinku kapslí je pomalejší, jsou silnější a působí déle. Stručně shrnuto: kapsle jsou z hlediska účinku silnější, ale kapky rychlejší. Je vhodné mít produkty vždy po ruce (například v domácí přírodní lékárničce) a použít je kdykoliv během roku, kdy se objeví první příznaky onemocnění.

GREPOFIT SPRAY

Grepofit spray obsahuje kombinaci více přírodních látek s příznivým vlivem na organismus – výtažek grepových jader, česneku, echinacey, propolisu, též alantoin a mentol. Jeho využití je cílené více na zevní použití, proto ho používáme hlavně lokálně na kůži a rty, zejména pokud hrozí herpes čili opar, když se tvoří bolestivé afty na dásních, jazyku a sliznicích dutiny ústní, ale také na bolavé zuby a okolní dásně. Může dočasně zmírnit bolest, například během intervalu, dokud nevyhledáme zubaře. Pomáhá také odstranit zápach z ústní dutiny a osvěžit dech. Výhodou je praktické kapesní balení s možností jednoduché a nenápadné aplikace – obvykle 2–4 střiky cíleně na místo vzniklého problému kdykoliv během dne. Sprej zpravidla aplikujeme na místa nejčastějšího vstupu infekce do organismu, tj. na sliznice ústní dutiny a horních cest dýchacích, nebo na problémové místo na kůži.

GREPOFIT NOSOL AQUA

Je nejnovější, v pořadí již čtvrtý bioinformační přípravek z řady Grepofit. Obsahuje unikátní minerální vodu z termálního vřídla Podhájska, extrakt ze šalvěje lékařské, šišáku bajkalského, grapefruitu, silici z myrty obyčejné a kyselinu hyaluronovou. Tyto přírodní látky zklidňují zanícené sliznice nosní dutiny, dezinfikují, hydratují a zmírňují svědění. Grepofit nosol se aplikuje do každé nosní dírky po jednom stříknutí několikrát za den, tj. podle potřeby. Využití najde hlavně při rýmě, zduřelé a zanícené nosní sliznici, ucpaném nosu a svědění. Je vhodným pomocníkem i pro lidi dlouhodobě pobývající v klimatizovaných prostorách.

MUDr. JÚLIUS ŠÍPOŠ

Publikováno: 20. 02. 2019

Související produkty

Další články k tématu Grepofit Nosol Aqua - zkušenosti a použití

Zobrazeny 2 položky
Datum zveřejnění Titulek
28. 09. 2019
Grepofit Nosol Aqua: Dýchejte volně!

Každý z nás občas prodělá rýmu. Někdo jednou za dva roky, mnozí dokonce i několikrát za sezonu. Všichni však dobře víme, jak dokáže tato zdánlivě banální nemoc zkomplikovat život. Zduřelá a podrážděná nosní sliznice, obtížné dýchání, nekvalitní spánek… Všem těmto příznakům lze správným přístupem…

Stránky energycentrum.cz používají cookies a další technologie pro zjednodušení a zpříjemnění vašeho nakupování.
Setrváváním na stránkách souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací